kategori: Puzzles

Puzzles

Girl Ushtarët Puzzle

Të luajë me 6 imazhe në këtë lojë të përsosur me bashkim pjesësh figure: Girl Ushtarët Puzzle. Të gjitha imazhet janë me vajzën anime me ushtarët e vajzave. Zgjidhini të gjitha enigmat dhe mbani trurin tuaj të mprehtë. Ju keni katër mënyra për secilën fotografi, 16 copë, 36 copë, 64 copa dhe 100 copë. Shijojeni dhe argëtohuni. Përdorni miun për të luajtur këtë enigmë vajzat html5… Lexo më shumë →

Lojëra polifonike 3D

Poly Puzzles 3D është një lojë e mrekullueshme krijuese 3D e artit që ju lejon të pushoni ndërsa krijoni pjesë të mahnitshme të artit 90 vepra arti unike duke ribërë fragmentet e veprave të artit. Luaju kudo që të jesh, thjesht rrëshqitni ose klikoni për të rrotulluar artin dhe për të gjetur këndin e duhur për të rikrijuar modelin origjinal. Përdorni miun për të luajtur ndeshjen… Lexo më shumë →

Uji Më Ju lutem!

Kjo lojë puzzle-miqësore me familjen ‘Uji Më Ju lutem!"Është dizajnuar bukur për t'i mbajtur të gjithë të lumtur. Shtë një përzierje e përsosur midis enigmave dhe kujtimeve tuaja të fëmijërisë në një tokë me bar. Shijoni këto karaktere të lehta për t’u dashur, një kanaçe lotëse e vogël dhe një lule bukuroshe në një fermë të gjelbër. Gati për ta mbajtur të lumtur lulen tuaj të bukur? Dëgjo tani. Εδώ θα βρείτε τα καλύτερα… Lexo më shumë →

Mollë mollë

Kërcejnë frutat në trampolinë dhe i merrni ato në mënyrë të sigurtë në lëng. Për të rritur rezultatin tuaj, ndërtoni shumëzues të çmendur, evitoni bomba dhe zbuloni hapësira të reja me lëng! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Pica Ninja 3

Prapë furi në piceri të Maro përsëri! Porositë janë ende marramendëse dhe përbërësit kanë nevojë për copëtim! Kuzhina ka nevojë për një hero ninja! Mblidhni bonuse dhe provoni aftësitë tuaja me mënyra të ndryshme të lojës! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Mahjong Master 2

Lojë klasike solitare e pllakave kineze që përputhen në xhep. Pastroni fushat plot me pllaka të grumbulluara në piramida të zhytura në mendime. Ndesh çifte shpejt për të fituar pikë bonus. A mund t’i fitoni të gjitha yjet e artë? Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Magikmon

Magikmon është një lojë e mrekullueshme RPG në të cilën ju duhet të kapni lloje të ndryshme të monsters. Bota magjike ku jetoni është e mbushur plot me monstra të çuditshme dhe të mrekullueshme. Ju mund t'i përdorni ato për të luftuar! Shijoje! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Udhëtim Fox

Ndihmoni dhelprën e vogël për të kaluar nëpër të gjitha nivelet sfiduese të enigmës. Drag objekte në fushë për të krijuar një shteg dhe për të arritur të gjitha gems e kësaj aventurë qesharake! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Gemcrafter

Bashkohuni me Jim Kraftwerk në udhëtimin e tij dhe përgatituni për disa përputhje tre-të një lloji, krijime gurësh të çmuar dhe veprim i gjuetisë së thesarit. A keni atë që duhet për tu bërë një Gemcrafter i vërtetë? Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Diggy

Diggy është kthyer! Gërmoni të gjithë rrugën drejt qendrës së Hënës. Mblidhni thesar dhe azhurnoni pajisjet tuaja minerare për t'ju ndihmuar gjatë rrugës. Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Mjeshtër basketbolli 2

Luajnë përmes 40 Nivele sfiduese dhe përpiquni të zgjidhni enigmat e bazuara në fizikë. Do të duhet të shmangni pengesat e forta, players, goditeni nëpër gotë dhe dru dhe kuptojeni se si ta vendosni topin nëpër foltore! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

4 Pix Word Quiz

Çdo mister fjalë në 4 Pix Word Quiz përmban katër fotografi që kanë diçka të përbashkët. Objektivi i kësaj lojë e thjeshtë dhe shumë Addictive është për të gjetur funksion fotografitë kanë të përbashkët dhe do ta shkruaj poshtë atë për të kaluar në mister tjetër. Duke fituar një nivel ju do të fitojë monedha. Këto monedha mund të përdoret për të… Lexo më shumë →

Blocks përbindësh

Blocks përbindësh është një përzierje mes gjithë këtyre lojrave puzzle. Ju kontroll blloqe në rënie pothuaj në të njëjtën mënyrë si në Tetris, por detyra juaj nuk është për të mbushur rreshtave. Në vend të kësaj, si në Bejeweled, ju duhet të lidheni 3 ose më shumë blloqe të njëjtën ngjyrë për të përfunduar një ndeshje. Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →