kategori: Tjetër

Tjetër

Aventurë spërkatëse

Splashy Adventure është një lojë e shpejtë Arcade në të cilën ju mbledh monedha dhe duhet të shmangni sulmuesit. Ka dy ishuj dhe peshku i vogël i lezetshëm duhet të notojë mes tyre dhe të mbledhë thesare pranë urave të anijeve. Kjo tingëllon lehtë, e drejtë? Sigurisht do të ishte nëse nuk do të ishin për ju peshqit grabitqarë që do të dilnin.… Lexo më shumë →

Ngjyrosjet

Ngjyrosjet është një lojë e zgjuar e ngacmimit të trurit ku lojtari duhet të mbushë shumëkëndëshat me ngjyrat përkatëse duke i tërhequr ato nga një poligon i mbushur tashmë. Ndonjëherë ngjyrat e nevojshme nuk gjenden në tabelë dhe lojtari duhet të përziejë ngjyrat. Kjo arrihet duke tërhequr një ngjyrë në një poligon të një ngjyre tjetër. Përzierja e Kuqe dhe e Verdhë me portokallin,… Lexo më shumë →

Fluturo Ose Vdes

Fly Or Die është një nga ato lojërat argëtuese të vogla që do t'ju zhgënjejë pafundësisht me vështirësinë e saj brutale, por është gjithashtu shumë e dobishme për t'u zotëruar. Ashtu si Flappy Bird, kjo lojë do t'ju sjellë në skajin e shkatërrimit të ekranit tuaj me zemërim dhe do t'ju bëjë plotësisht të lumtur vetëm disa minuta më vonë kur më në fund arritët të krijoni një të ri… Lexo më shumë →

Sallon Slacking

Salloni i Slacking përmban dymbëdhjetë lojëra mini në stilin tipik të lojërave të Slacking. Anna ka arritur punën e përsosur brenda një salloni flokësh. Ajo duhet të rregullojë sallonin, por gjithashtu ndihmon në prerjen dhe lyerjen e flokëve dhe madje bën make-up dhe zgjedh aksesorët për klientët e saj.. A do ta duan ata pamjen e tyre të re? Apo do të Anës… Lexo më shumë →

Formë

Në The Shape lojtari duhet të gjejë formën e duhur nga një përzgjedhje për të zgjidhur një ekuacion. Një ekuacion pa numra? po, këto enigma kanë të bëjnë me mbledhjen dhe zbritjen e formave. Ju duhet të mendoni shpejt se cila pjesë do të plotësonte formën e treguar. Dhe shpejt do të thotë shumë shpejt. Ju jeni të ulët në kohë dhe pasi të kuptoni… Lexo më shumë →

Get Fit

Jeni i mbushur mirë dhe doni të humbni disa kile? Get Fit kthehet duke punuar dhe duke u bërë në formë në lojëra argëtuese dhe argëtuese mini. Në secilën nga lojërat mini ju shoqëroni një karakter në rrugën nga të qenit topolak në një tortë të vërtetë. Ju mund të provoni reagimin tuaj në sporte si kapërcimi i litarit, ngritjen dhe hulën e famshme… Lexo më shumë →

Prekni dhe kapni duke qenë Santa

Santa po vjen në qytet në këtë lojë të shpejtë Arcade, ku ju duhet të tregoni një kohë të mirë në vend të reagimeve. Santa ka nevojë për disa topa të pemës së Krishtlindjes për të dekoruar sajën e tij. Me një trokitje ose klik të vetëm ju lëshoni topat e pemës së Krishtlindjes. Nëse koha juaj është e duhur, do të bjerë menjëherë në shportën e Santa. Nëse copëtoni… Lexo më shumë →

Formë

Në Shape lojtari duhet të gjejë formën e duhur nga një përzgjedhje për të zgjidhur një ekuacion. Një ekuacion pa numra? po, këto enigma kanë të bëjnë me mbledhjen dhe zbritjen e formave. Ju duhet të mendoni shpejt se cila pjesë do të plotësonte formën e treguar. Dhe shpejt do të thotë shumë shpejt. Ju jeni me pak kohë dhe pasi keni kuptuar zgjidhjen… Lexo më shumë →

Mania Mania

Mango Mania është një aventurë platformë që ka të bëjë me mbledhjen e frutave të shijshëm dhe zgjidhjen e enigmave. Ju kontrolloni një dreq që ka një oreks të pangopur për mangos. Në çdo nivel duhet të marrësh tre nga ato fruta dhe diamantin që hap portën në nivelin tjetër. Ju nuk mund ta kontrolloni drejtpërdrejt drejtimin e lëvizjes së imp.… Lexo më shumë →

Fundjava Botërore e Përzier

Fundjava Botërore e Përzier është pasardhësi shumë i pritur i Botës më të popullarizuar të Përzier që prezantoi një zhanër të ndërthurur midis platformës dhe lojërave me mister. Në çdo nivel ju duhet të hidhni monsters të kuqe nga platformat ndërsa sigurohuni që asnjë nga krijesat tuaja të lezetshme të mos bjerë. Të gjitha krijesat tuaja kanë aftësi të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimin tuaj.… Lexo më shumë →

2020! Koha e pelte

2020! Jelly Time është edicioni i fundit i lojës së suksesshme të enigmave 2020. Në 60 nivele sfiduese dhe argëtuese, misioni juaj është të plotësoni linjat horizontale dhe vertikale me forma pelte për të pastruar vijën dhe për të arritur rezultatin tuaj të synuar. Jini të vetëdijshëm për të mos humbur nivelin duke mbaruar lëvizjet përpara se të arrini qëllimin. Kjo lojë… Lexo më shumë →

Familja e çipave

Familja e lezetshme Chip është duke u bërë gati për dimrin në këtë lojë me enigma HTML5. Alvin, Jeanette dhe këmbyesve të tjerë kanë nevojë për ndihmën tuaj për të grumbulluar acorn para se të bëhet shumë ftohtë. Ju duhet të vendosni brejtësit e vegjël në mënyrë që ata të mund të heqin disa blloqe dhe të bëjnë që pjesa tjetër e blloqeve të bjerë në acar dhe guaskë… Lexo më shumë →

Fluturoni me Litar 2

Loja e shpejtë Arcade Fly With Rope është kthyer! Në fluturojnë me litar 2, ju përsëri përdorni një litar për të tundur çatitë e qyteteve më të ftohta. Kini kujdes që të mos vrisni djalin e varfër duke lëshuar litarin në moment të gabuar. Për më tepër, kini kujdes që litari të jetë elastik, kështu që do të zgjatet me kohën dhe lëvizjen.… Lexo më shumë →

Tetra

Tetra është versioni më i fundit dhe më i miri i lojës së famshme të enigmave Tetris. Në këtë lojë të ftohtë, duhet të mbushni linjat horizontale me blloqe që bien nga maja e ekranit. Pasi të mbushet një vijë horizontale, blloqet do të hiqen dhe ju fitoni pikë për këtë linjë. Në mënyrë që të merrni rezultate më të larta, ndryshojnë drejtimin… Lexo më shumë →

Viking King

Viking King is a fast paced arcade game in which the player tries to avoid Odin’s wrath. The allfather is smashing down fists to slay the mortals and he is raining down ice and fire on them. But luckily these Swedish pagans are forged in Valhalla by the hammer of Thor himself and so they can nimbly avoid attacks. TheLexo më shumë →

Crossy Path

Crossy Path is a tricky and highly addictive brain teaser game that requires visual thinking and quick decision making. The player has to reach the exit point of a puzzle while navigating through what can only be described as Escheresque levels. The geometric figures in this game might not be able to exist in reality but they will for sureLexo më shumë →

Bubble Shooter Endless

Do you love bubble shooter games? Do you think that level based games are not challenging enough for you? Bubble Shooter Endless is the game you are looking for! You have to match and dissolve at least three bubbles by shooting another bubble of the same color into them. If you manage cut of bubbles from the ones supporting themLexo më shumë →

Saga me flluskë 2

Saga me flluskë 2 is the latest edition of the famous bubble shooting arcade game. Qëllimi i lojës është të ndihmojë bukuroshet, little teddy to solve 90 all new challenging levels. Each level features fresh ideas and a different layout so all challenges will be a fun experience. The gameplay remains simplehit at least twoLexo më shumë →

Unite

Unite is the new addictive logic puzzle you brainiacs have been waiting for! The player’s task is to strategically place blocks with different numbers on the board, so that three or more matching blocks will merge into one block of the next higher number. If you combine three or more sixes, they will merge into stars, which again merged, willLexo më shumë →

Hidden Object Hunt

The beautiful hidden object game ApothecariumRenaissance of Evil is back with the second chapter of the mystic journey. Strange things have been found underneath the city. Things that might hold the key for unbelievable good or unspeakable evil. In each level you need to find some objects from the huge pile of stuff that is cluttering the space.Lexo më shumë →

Saga me flluskë 2 – Team Battle

Saga me flluskë 2 is the latest edition of the famous bubble shooting arcade game. Qëllimi i lojës është të ndihmojë bukuroshet, little teddy to solve 90 all new challenging levels. Each level features fresh ideas and a different layout so all challenges will be a fun experience. The gameplay remains simplehit at least twoLexo më shumë →

Two Blocks

Two Blocks is a fun and casual brain-teasing game for players of all ages. The gameplay is easy accessibleconnect two or more blocks of the same color in order to remove them from the board. Connections can be either horizontal or vertical and as long as you want. Build a square out of blocks of one color toLexo më shumë →

Toilet Roll

Do you remember how good it felt to unroll a whole roll of toilet paper when you were younger? We all did this as a child but now you can relive the silly joy in the palm of your hand! In this simple yet highly addictive game you have to empty as many rolls as possible within one minute. RollLexo më shumë →

Pudding Land 2

Pudding Land the fantastic match3 bubble breaker is back! Brand new level, brand new boosters and brand new challenges make the wiggly pudding game even more fun. Inspired by the gameplay of the famous Diamond Dash the player has to pop at least three puddings of the same color to make them disappear. Breaking more puddings at the same timeLexo më shumë →

Touch and Catch Santa

Santa po vjen në qytet në këtë lojë të shpejtë Arcade, ku ju duhet të tregoni një kohë të mirë në vend të reagimeve. Santa ka nevojë për disa topa të pemës së Krishtlindjes për të dekoruar sajën e tij. Me një trokitje ose klik të vetëm ju lëshoni topat e pemës së Krishtlindjes. Nëse koha juaj është e duhur, do të bjerë menjëherë në shportën e Santa. Nëse copëtoni… Lexo më shumë →

Wonderland Chapter 11

Wonderland Chapter 11 is a beautifully designed hidden object game for your browser, that features six incredibly detailed levels stuffed with hundreds of objects.The game starts in an old abandoned tower filled with clutter and junk. In order to advance to the next level, you have to clear increasingly difficult stages by finding all listed but hidden objects in theLexo më shumë →

Touch and Catch Sakura Blossom

Time to Enjoy the Spring with a Cherry/Sakura Blossom Breeze: Play Touch and CatchSakura Blossom Now!Ready for a very colorful adventure in the spring theme? Touch & Catch is an incredibly fun, skill-game, now in Cherry Blossom theme! All you have to do is some apple picking! Still, pay attention to rotten apples, if you catch them youLexo më shumë →

Go Chicken Go

The chickens escaped from their hideous farm and the last obstacle between them and an everlasting life of freedom is a mere highway. Test your cold blood and truck dodging skills. 25 chickens put their lives in your trustworthy hands. Go Chicken Go! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Puzzle Fever

Puzzle Fever: Brand-re Puzzle lojë me hexagons ngjyra!Një lojë e thjeshtë por e mistershme ka mbërritur në shumë ngjyra! Drag blloqe për të lëvizur, plotësoni në fusha e lojës, merr monedha & pikë! Puzzle Fever ka nivele për çdo lloj player dhe çdo nivel të aftësive! Gëzojnë nivele unike në vështirësi të nivelit të shumta nga Basic për të zotëruar!Nëse ju nuk mund të zgjidhin një nivel,… Lexo më shumë →

2020 Blocks

2020 Blocks! është një mister gjallë dhe argëtim bllok lojë që do të vërtetë të merrni ju i tëri! Qëllimi është që të shkojë rreshtave dhe kolonave të blloqeve multi-colored në multi-formë arena. Fitim në lojë të holla për të parë blloqe të shpërthejnë me bllokut tuaj bombe pushtet deri ose të zhbllokuar modalitetin bombë nga tortues deri rezultatin tuaj të lartë! Përgatitja për disa shpërthime! Çdo ditë vjen… Lexo më shumë →