kategori: Lojë tavoline

Lojë tavoline

Përqafime oktapodi

Lidhni të paktën tre oktapodë me të njëjtën ngjyrë në Përqafjet e Oktapodit, një nga lojërat më të mira për përputhjen e ngjyrave në SOFTGAMAT. Në 50 nivele sfiduese, ju jepet vetëm një numër i caktuar lëvizjesh kështu që duhet të përmbushni qëllimin e nivelit para se të mbaroni lëvizjet ose të humbni. Sa më të gjata zinxhirët që arrini të krijoni, më shumë… Lexo më shumë →

2020! Tetra

2020! Tetra është versioni më i fundit dhe më i miri i lojës së famshme të enigmave Tetris. Në këtë lojë të mahnitshme, ju mund të përjetoni një version unik dhe argëtues të Tetra-s. Ju duhet të mbushni linjat horizontale me blloqe që bien nga maja e ekranit për t'i hequr ato dhe për të shënuar. Ju do të humbni ndeshjen nëse blloqet arrijnë në… Lexo më shumë →

Jewels Blitz

Jewels Blitz është loja përfundimtare e enigmës 3-ndeshje! Objectiveshtë objektivi juaj të kombinoni të paktën tre xhevahirë të çmuar të të njëjtit lloj për t'i bërë ato të zhduken dhe të marrin pikë. Nëse përputhen edhe më shumë bizhuteri, merrni nxitës të mirë që mund të pastrojnë linjat e plota, sheshet ose hiqni të gjitha gurët e çmuar të së njëjtës ngjyrë. Mos nxitoni në lëvizjet tuaja dhe mbajini gjithmonë… Lexo më shumë →

Crush Cookie

Cookie Crush është një kryevepër shumë problematike e ndeshjes3 që ju çon në një botë me enigma sfiduese dhe pasta të shijshme. Ju duhet të kombinoni të paktën tre biskota të shijshme për t'i bërë ato të zhduken nga fusha. Nëse arrini të kombinoni edhe më shumë cookies në të njëjtën kohë, ju do të shpërbleheni me ton pikë dhe natyrisht me… Lexo më shumë →

Blloku i energjisë

Power Block është një lojë Arcade shumëngjyrëshe dhe e mbushur me veprime që do të vë në provë koordinimin dhe reflekset tuaja të syve.! Loja fillon me një mënyrë klasike pafund ku formacionet e blloqeve do të bien vazhdimisht nga maja dhe ku detyra juaj është të mbushni shpejt linjat e blloqeve për t'i zhdukur ato para se të arrijnë në tokë.… Lexo më shumë →

2020 Lidheni

2020 Connect është enigma logjike më problematike që keni parë ndonjëherë! Detyra e lojtarit është të vendosë të paktën katër blloqe me të njëjtin numër në të pranë njëra-tjetrës në mënyrë që ato të bashkohen. 2020 Connect merr idetë më të mira të lojërave si Merged dhe 2048 dhe e kthen atë në një shpërthim total. Bashkimi i më shumë se katër blloqeve do… Lexo më shumë →

Kërkimi i Solitaire

Solitaire Quest ju çon në një udhëtim sfidash të lojërave me letra nën diellin e pjekjes së karibikës. Loja është e bazuar në rregullat klasike të Solitaire. Për të pastruar fushën mund të mbledhësh karta që janë një mbi ose nën kartën tënde bazë. Për t’i bërë gjërat edhe më argëtuese, ju mund të blini shtesa të dobishme nga pikat që ju tregoni… Lexo më shumë →

Shkrihet 10

Shkrihet 10 është loja më e varur e enigmave për numrat për ju! Detyra e lojtarit është të trokas strategjikisht blloqet ngjitur me të njëjtin numër në tabelë, dhe ata do të shfaqen & bashkohen në bllokun e ardhshëm të numrave më të lartë në pozicionin që prekni! Gjeni të njëjtin numër në pllaka shumëngjyrëshe dhe bashkojini ato për të marrë më shumë pikë! Provoni… Lexo më shumë →

Trokitni lehtë mbi pllakën e zezë

Tap The Black Tile është një lojë aftësie që arrin të kombinojë veprim me ritëm të shpejtë me një sfond të ftohtë muzikor. Ashtu si në lojërat e tjera muzikore si Rock Band ose Guitar Hero ju duhet të prekni pllakat e zeza pasi ato duket se luajnë një melodi me famë botërore. Disa pllaka mund të përgjohen më shumë se një herë, ndërsa të tjerët janë vetëm atje… Lexo më shumë →

2020 Luksoz

Lojë legjendar mister 2020! eshte kthyer! 2020 Deluxe kombinon të gjitha tiparet e paraardhësve të tij dhe shton një mashtrim të dozës shtesë, mënyrat e reja të lojës dhe blloqet e reja!Vendosni blloqet tuaja në tabelë dhe mbushni vija vertikale ose horizontale në mënyrë që t'i pastroni ato. Pasi të vendosni setin tuaj prej tre blloqesh, do të merrni një set të ri. Sa më gjatë… Lexo më shumë →

Jewels Blitz 2

Jewels Blitz 2 është pasardhësi i fronit ndeshje-3, që i kthen gemët me shkëlqim dhe veprimin e lojërave me enigma tepër të varur në një kryevepër! Në 200 nivelet është objektivi juaj të kombinoni të paktën tre xhevahirë të çmuar të të njëjtit lloj për t'i bërë ata të zhduken dhe të fitojnë pikë. Nëse përputhen edhe më shumë bizhuteri, merrni nxitës të mirë që munden… Lexo më shumë →

Aces Yatzy

Aces Yatzy – Loja klasike me zare tani është falas për të luajtur me mënyra emocionuese të lojës! Kjo lojë me zare falas ju ofron argëtimin e pafund të një klasikeje! Zaret që rrokulliset kurrë nuk ka qenë kaq shumë argëtuese! Argëtohuni me kundërshtarë të rinj, familjen dhe miqtë në këtë lojë klasike të bordit! Luaj me të tjerët dhe mundi ata në raunde emocionuese! Nëse… Lexo më shumë →

Ndeshja e kullës

Ndërtimi i një rrokaqiell nuk është kurrë një detyrë e lehtë, por loja Arcade Tower Match e kthen sfidën në argëtim të pastër! Një nga një ju grumbulloni dyshemetë dhe rritni ndërtesën tuaj. Më shumë se gjithçka, loja ka nevojë që ju të jeni të saktë, pasi ju duhet të vendosni një kat pikërisht në një tjetër, Jo vetëm që merrni shumë monedha… Lexo më shumë →

2020 Lidhu Deluxe

2020 Lidhu Deluxe , loja më e varur nga puzzle logjika është përsëri në një botim përfundimtar që është edhe më argëtues! Detyra e lojtarit është të vendosë të paktën katër blloqe me të njëjtin numër në të pranë njëra-tjetrës në mënyrë që ato të bashkohen. 2020 Connect Deluxe merr idetë më të mira të lojërave si Merged dhe 2048 dhe kthehet… Lexo më shumë →

Shkarko Classic Mahjong Connect

Shkarko Classic Mahjong Connect është një lojë inovative mister që merr klasik gameplay stilit Mahjongg në nivelin e ardhshëm. Si me Mahjongg, Qëllimi i lojës është që të hequr të gjitha argumentet nga bordi duke lidh dy pllaka përputhen. Lidhjet mund të bëhet ose në linjat e drejtë ose me deri në dy radhë. Nëse keni arritur të pastruar… Lexo më shumë →

Butterfly Kyodai

Butterfly Kyodai është një lojë interesante mister që nuk ka vetëm funksion të mrekullueshme, graphics Dreamy por edhe sfidat të menduarit tuaj dhe perceptimin tuaj. Qëllimi i lojës është që të hequr të gjitha argumentet nga bordi duke lidh dy pllaka përputhen. Lidhjet mund të bëhet ose në linjat e drejtë ose me deri në dy radhë. Nëse keni arritur të pastruar… Lexo më shumë →

Më të mirë Classic Solitaire

Shkarko Classic Solitaire sjell popullore lojë Klondike version të lojës së kartës diamant në pëllëmbë të dorës tuaj. Qëllimi i lojës është për të zgjidhur të gjitha kartat në katër shtyllave. Ju duhet të filloni themel çdo grumbull me një ACE dhe duhet të ndërtohet në ngjitje qëllim nga aces deri në mbretër. Një kartë –… Lexo më shumë →

Tiki Solitaire

Tiki Solitaire është një variant i bazuar në kohë i lojës popullore me letra Solitaire. Vetëm në 45 sekonda duhet të vendosni sa më shumë letra në grumbuj. Ndryshe nga versioni klondike i lojës, në Tiki Solitaire ju jeni në gjendje të renditni kartat në rend ngjitje dhe zbritës në grumbuj dhe ngjyra e kartave nuk… Lexo më shumë →

Merge Trembëdhjetë

Shkrihet 13 është një lojë argëtuese dhe argëtuese super argëtuese dhe problematike, duke shfaqur një lojë relaksuese dhe grafikë të bukur shumëngjyrësh. Qëllimi juaj është të lidhni copat e bordit me të njëjtin numër, kështu që ato bashkohen në numrin tjetër, i cili nga ana tjetër mund të lidhet me numra të tjerë në tabelë. Sa më shumë numra të lidhni në të njëjtën kohë, aq më i lartë juaji… Lexo më shumë →

Mahjong Frenzy

Mahjong Frenzy është sfida e fundit mahjong. Zakonisht, loja legjendare e enigmave luhet pa kufizime kohore por Mahjong Frenzy e çon përvojën në nivelin tjetër pasi gjithçka ka të bëjë me pastrimin e bordit sa më shpejt të jetë e mundur. Sa më shpejt të hiqni blloqet nga bordi, aq më shumë pikë do të fitoni ndërsa nxitni një shumëzues që shkon… Lexo më shumë →

Shkarko Classic Pyramid Solitaire

Solitaire më e mirë klasike piramidale sjell versionin popullor piramidë të lojës me letra solitaire në pëllëmbën e dorës tuaj. Në diamant Piramida 28 letrat merren me fytyrë lart për të formuar një piramidë. Pjesa tjetër e kuvertës me 52 karta vendoset me fytyrë poshtë në anën që formon Stock. Qëllimi juaj është të hiqni çiftet e kartave të ekspozuara nga… Lexo më shumë →

Solitari më i mirë klasik i merimangës

Solitaire më i mirë klasik i merimangës sjell në pëllëmbën e dorës tuaj lojën popullore të versionit merimangë të lojës me letra solitare. Ashtu si me çdo lojë Solitaire, qëllimi juaj është të renditni letra në grumbuj. Çdo grumbull mund të përmbajë vetëm një ngjyrë dhe duhet të përbëhet nga të gjitha kartat që fillojnë dhe fillojnë me mbretin. Një kartë – ose një… Lexo më shumë →

Solitari më i mirë klasik falas

Solitaire më i mirë klasik Freecell sjell versionin popullor Freecell të lojës me letra solitare në pëllëmbën e dorës tuaj. Kuverta me 52 letra ndahet ballë për ballë në tetë grumbuj Tableau. Mbi grumbujt e Tablove ka katër Themele të hapura dhe katër Qeliza Falas. Këto qeliza funksionojnë si një vend i ndërmjetëm për klasifikimin e kartave. Qëllimi juaj është të ndërtoni… Lexo më shumë →

11×11 BLOXX

11×11 BLOXX është një lojë zbavitëse mister që luhet në një lojë me të cilën 121 pllaka të rregulluara në një 11×11 rrjetë. Detyra juaj është të vendosni grupe me tre gurë me ngjyrë në mënyrë që ato të formojnë rreshta horizontale ose vertikale. Nëse arrini të formoni një rresht të plotë, kjo rresht do të pastrohet. Ju gjithashtu merrni pikë dhe monedha. Sa më gjatë… Lexo më shumë →

Solitaire Swift

Solitaire Swift është qasja më e re e shpejtë dhe argëtuese për lojërat klasike Solitaire. Në këtë lojë ju vendosni letra të njëpasnjëshme më të larta ose më të ulëta se kartat në grumbullin e ndërtimit. Ngjyra dhe kostumet nuk kanë rëndësi. Zbuloni dhe luani letra që tregojnë një simbol kryesor për të zhbllokuar më shumë grumbuj ndërtimi. Loja fillon në ‘Relax Mode’ në të cilën do të keni… Lexo më shumë →

Pet Connect

Pet Connect është një lojë e jashtëzakonshme e bukur puzzle që përmban pesëdhjetë nivele që kërkojnë mendim të shpejtë dhe sfidojnë perceptimin tuaj. Qëllimi i lojës është të gjesh një ndeshje për të gjitha kafshët e lezetshme në bord duke lidhur dy të të njëjtit lloj. Lidhjet mund të bëhen duke përdorur tre linja ose më pak. Nëse arrini të gjeni një shok… Lexo më shumë →