kategori: Arcade

Arcade

Monocikël

Monocikli është një lojë Arcade me ritëm të shpejtë ku duhet të ekuilibroni jo në një biçikletë të rregullt por në një monocikël. Sapo të fillojë loja, mund të ndikoni vetëm nëse monocikli anon përpara ose prapa. Nëse anoni shumë nga njëra anë, do të bini pashmangshëm dhe do të thyeni monociklin. Tani mund ta mendoni… Lexo më shumë →

2020 Rimbushur

2020! Reloaded ashtu si paraardhësi i tij i dashur është një lojë sfiduese me enigma që merr idenë themelore të Tetris por arrin të krijojë një përvojë krejt të re. Lojtari duhet të mbushë vija horizontale ose vertikale për t'i zhdukur këto blloqe dhe për të fituar pikë. Loja humbet nëse nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme në tabelë për të vendosur a… Lexo më shumë →

Prek dhe kap – Argëtim dimëror

Dimri po vjen! Bora e parë po bie dhe një ketër i vogël po përpiqet të sigurojë edhe disa acare për të kaluar muajt e ftohtë. Prek dhe kap – Winter Fun është një lojë Arcade ku ju duhet të tregoni kohën e mirë në vend të reagimeve. Me një trokitje të lehtë ose klikim të vetëm ju lëshoni lisin. Nëse koha juaj është… Lexo më shumë →

2020! Toka e dimrit

Ju nuk mund të ngopeni 2020! loja sfiduese e enigmave që çoi idenë themelore të Tetris në një dimension krejt të ri? Ka një lajm të mirë për ju! Këtu vjen 2020! Toka e dimrit! Ashtu si në paraardhësit popullor, ju duhet të plotësoni linjat horizontale ose vertikale me blloqe të dhëna për t'i zhdukur të gjitha ato blloqe. Kurdoherë që vendosni blloqe… Lexo më shumë →

Hexa Fever

Hexa Fever është një lojë e enigmës strategjike shumë problematike. Si në Tetris ose 2020 lojtari duhet të vendosë blloqe dhe të mbushë linja për t'i zhdukur këto blloqe dhe për të fituar pikë. Në Tetris, lojtari mund të formonte vetëm vija horizontale dhe 2020 shtoi linja vertikale në zhanër. Në Hexa Fever bordi është një hexagram. Kjo do të thotë që ju mundeni… Lexo më shumë →

Lloj brejtësi Shko në shtëpi

Brejtësi i vogël që luan në aventurën fantastike HTML5 aventurë Hamster Go Home është arratisur nga dyqani i kafshëve shtëpiake dhe ka humbur. Tani ai ka nevojë për ndihmë, sepse ai dëshiron të gjejë një shtëpi të re shumë keq dhe nuk mund ta bëjë atë vetë. 60 nivelet e mbushura me argëtim ai ka për të zgjidhur enigma dhe për të bërë… Lexo më shumë →

Saga me flluskë

Bubble Shooter Saga është lojëra më e fundit dhe më e madhja e lojrave të famshme të tipit revole flluskë. Pasi të filloni ta luani, nuk do të ndaleni derisa të mbaroni të gjitha ato 75 nivelet. Qëllimi i lojës është të ndihmojë bukuroshet, pak pelushi duke mbledhur sende që ai dëshiron të ketë. Artikujt janë fshehur midis flluskave me ngjyra. Karakteristikat e secilit nivel… Lexo më shumë →

Griddlers Deluxe

Griddlers Deluxe is a logic puzzle game where you have to color blocks to reveal pictures and patterns hidden in the grid. Other names for these paint by pixel style puzzles are Nonogrames, Hanjie or Japanese Crosswords. The numbers in the puzzles are show you how many unbroken lines of filled-in squares there are in any given row or column.Lexo më shumë →

Flappy Multiplayer

Fun, frustrating, addictivethis is Flappy Multiplayer. Fly and compete with other people from your area in this fun Flappy Multiplayer mod! Carefully avoid the pipes and get further than anyone else, while you see the other players fail. Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Jelly Survival

Jelly Survival is a fun and fast-paced arcade game that will put your timing skills and reflexes to the test! The stars of the game are the two Jelly buddies Blip and Blop who will go together through thick and thinquite literally! In order to succeed in this adventure, our friends have to evade the fast approaching obstaclesLexo më shumë →

Road Safety

Road Safety is not only a fast paced frogger style action game but it also lots and lots of fun! The player helps people to cross roads without being injured by cars. To pass a level a given number of people needs to reach the exit unharmed saved.A single tap or swipe makes the people move forward. You can’t reallyLexo më shumë →

Endless Bubbles

Do you want to play an a calm and nice bubble shooter match that goes on and one and on? Endless Bubbles is what you need! Instead of going for a certain score or trying to clear a level of all bubbles they just keep on coming in Endless Bubbles. As in other games the player shoots bubbles into eachLexo më shumë →

Hexa Fever Summer

Hexa Fever Summer is the latest version of the popular puzzle game Hexa Fever. In this strategic addictive game, you have to fill the lines of the hexagon with blocks to remove the whole line and gain gems. Like in the original Hexa Fever, you can form either a horizontal or a vertical line. Always think about your next moveLexo më shumë →

No Dots

No Dots is the quintessential puzzle game where you need ouside-the-box thinking, a colorful and fun brain teaser that is easy to pick up but offers deep and entertaining gameplay for endless hours. On a six by six board you have to place colored badges straight or around the corner and try to create matches of three or more badgesLexo më shumë →

Pen an Apple

Pen an Apple: time to poke some fruits with a pen!Want to test your reflexes like never before? Try to Pen an Apple or other fruits in this simple, but supper addictive game. Keep your timing right and stay focused. The more fruits you collect in one go, the higher your score is and the more challenging the game.Earn XPLexo më shumë →

Shkatërruesi i qytetit përbindësh dragoit

Njerëzit e lojërave të dragoit të qytetit kanë harruar super fuqitë tuaja të lojërave të sulmit të qytetit dragua për të cilët keni qenë i famshëm. Ejani dhe të fillojë një sulm të ashpër të lojërave të qytetit fluturues dragon sulm për të vërtetuar autoritetin e kaluar të lojërave të qytetit tuaj të fuqishme dragua lojëra. Përdorni tastat WASD ose shigjeta për të lëvizur klikimin e miut majtas të dragoit –… Lexo më shumë →

Shark LA

LA Shark është një lojë argëtuese aventureske Addictive.There është një peshkaqen në LA. Sharku është shumë i uritur dhe gjuan njerëzit. Keyselësat me shigjeta – Lëvizni Hapësirën e peshkaqenit – Peshkaqeni shkon në nënujore Luaj lojëra tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

StackBall.io

Sillni topin në fund dhe fitoni ndeshjen në këtë lojë Helix shumë të varur. Features: • Gameplay Addictive • Smash, gameplay përplasem dhe kërcej Përdorni prekjen e miut për të luajtur Luaj lojëra tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Pa pagesë Ball

Pa pagesë Ball është një ende shumë problematike lojë e thjeshtë Unblock mister që do të ju mbajë tëri në ekran për një kohë të gjatë. Në këtë lojë fantastike e trurit ngacmues qëllimi juaj është që të krijojë një rrugë për topin për të arritur qëllimin duke rrëshqitur blloqe. Për të mbajtur ju argëtuan për muaj të lirë Ball përmban jo më pak se… Lexo më shumë →

Forest Match

Forest Match është një ndeshje e gjallë dhe argëtim 3 lojë për të rinj dhe të vjetër njësoj. Hartimin e saj të bukur grafik dhe mendje atmosferike dhe të mbetet në mendje shpejt do të nxjerrë ju në magjinë e saj. Fitoni pikë duke kombinuar të njëjtin lloj të frutave, bimore dhe objekte të tjera të pyllit. Kombinoje të paktën tre objekte identike për të mbledhur ato, ose të lidhë një… Lexo më shumë →

arratisjes Snake

Një gjarpër është i mbyllur në një dhomë, me ushqime dhe monedha. Ajo duhet të hani ushqime të mbajtur të mbijetuar, por është gjithashtu bëhet më e madhe, çdo herë ajo hëngri ushqimin e saj. Kjo mund të jetë një çështje e madhe, sepse gjarpër vështirë se do të lëvizë rreth. Ndihmë gjarpër të marrë ushqimin e saj dhe ikin nga dhoma! Gëzojnë arratisjes Snake. Luaj lojra tani.… Lexo më shumë →

Snake 3310 HTML5

Snake 3310 HTML5 është një haraç për Snake origjinale për Nokia 3310. A ju kujtohet të gjitha orët tretur në Nokia tuaj 3310 luajtur atë? Tani ju mund të luajë përsëri në lojë klasike Snake në HTML5! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Bubble Shooter HD

Kanë një kohë të madhe duke luajtur Bubble Shooter HD, versioni krejt të re HTML5 i Booble Shooter! Kjo Shooter lojë Bubble është shumë intuitiv dhe i lehtë për të mësuar. Kjo është një përzierje mes “Tetris”, “Connect Four” dhe “Puzzle Bubble”, thats të ndoshta arsyeja pse ajo është aq e lehtë për të marrë në lojë. Have fun! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Flappy Eros

Përplasnin krahët pak e Erosit dhe të përpiqen për të shpëtuar St. Dita e Shën Valentinit! Mbledhur zemrat dhe pajisje të ndryshme për të mbrojtur veten gjatë udhëtimit! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →

Flappy WOW

Flappy WOW është një version qesharake i lojës klasike Flappy. Lojtar i cili është në kontroll të një domosdoshmëri Meme dredhi të gjitha shtyllat për të fituar rezultatin më të mirë. Gjithashtu, në varësi të rezultatin lojtar merr, ai do të marrë trofe të ndryshme. Të fillojnë të luajnë tani dhe për të fituar rezultatet më të mira në renditjen globale! Luaj lojra tani.… Lexo më shumë →

TimberMan

Timberman is an oldschool arcade style casual game. Become a Timberman, chop wood and avoid the branches. Sounds like an easy task? It’s easy to play but hard to master..Take your axe as every lumberjack does and chop the tree as fast as you can! Dëgjo tani. Këtu do të gjeni lojra të mirë Online!!! Lexo më shumë →