Alfat

Alfy kombinon veprimin Jump ‘n’ Run me enigma sfiduese. Në një të bukur, natën me yje Alfy lë shtëpinë e tij dhe endet për të gjetur lulen magjike të fierit që është në gjendje të përmbushë çdo dëshirë. Alfy është djali i vogël i një shpirti pyjor të vjetër dhe të mençur dhe me këtë kërkim fisnik ai dëshiron të provojë veten e tij. Sigurisht që Alfy është… Lexo më shumë →

Monocikël

Monocikli është një lojë Arcade me ritëm të shpejtë ku duhet të ekuilibroni jo në një biçikletë të rregullt por në një monocikël. Sapo të fillojë loja, mund të ndikoni vetëm nëse monocikli anon përpara ose prapa. Nëse anoni shumë nga njëra anë, do të bini pashmangshëm dhe do të thyeni monociklin. Tani mund ta mendoni… Lexo më shumë →

Aventurë spërkatëse

Splashy Adventure është një lojë e shpejtë Arcade në të cilën ju mbledh monedha dhe duhet të shmangni sulmuesit. Ka dy ishuj dhe peshku i vogël i lezetshëm duhet të notojë mes tyre dhe të mbledhë thesare pranë urave të anijeve. Kjo tingëllon lehtë, e drejtë? Sigurisht do të ishte nëse nuk do të ishin për ju peshqit grabitqarë që do të dilnin.… Lexo më shumë →

2020 Rimbushur

2020! Reloaded ashtu si paraardhësi i tij i dashur është një lojë sfiduese me enigma që merr idenë themelore të Tetris por arrin të krijojë një përvojë krejt të re. Lojtari duhet të mbushë vija horizontale ose vertikale për t'i zhdukur këto blloqe dhe për të fituar pikë. Loja humbet nëse nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme në tabelë për të vendosur a… Lexo më shumë →

Ngjyrosjet

Ngjyrosjet është një lojë e zgjuar e ngacmimit të trurit ku lojtari duhet të mbushë shumëkëndëshat me ngjyrat përkatëse duke i tërhequr ato nga një poligon i mbushur tashmë. Ndonjëherë ngjyrat e nevojshme nuk gjenden në tabelë dhe lojtari duhet të përziejë ngjyrat. Kjo arrihet duke tërhequr një ngjyrë në një poligon të një ngjyre tjetër. Përzierja e Kuqe dhe e Verdhë me portokallin,… Lexo më shumë →

Kërce dhe kërce

Jump and Bounce është një lojë Arcade e thjeshtë por sfiduese ku lojtari duhet të trokasë ose të klikojë për të koha e hedhjeve të avatarit të tij për të shmangur kërcimin në pengesa. Disa nga pengesat janë të lehta për tu penguar ndërsa të tjerët kanë nevojë për kohën e përsosur për të marrë lartësinë ose gjatësinë e duhur për të bërë kërcimin. Në rrugën tuaj do të gjeni… Lexo më shumë →

Fluturo Ose Vdes

Fly Or Die është një nga ato lojërat argëtuese të vogla që do t'ju zhgënjejë pafundësisht me vështirësinë e saj brutale, por është gjithashtu shumë e dobishme për t'u zotëruar. Ashtu si Flappy Bird, kjo lojë do t'ju sjellë në skajin e shkatërrimit të ekranit tuaj me zemërim dhe do t'ju bëjë plotësisht të lumtur vetëm disa minuta më vonë kur më në fund arritët të krijoni një të ri… Lexo më shumë →

Sallon Slacking

Salloni i Slacking përmban dymbëdhjetë lojëra mini në stilin tipik të lojërave të Slacking. Anna ka arritur punën e përsosur brenda një salloni flokësh. Ajo duhet të rregullojë sallonin, por gjithashtu ndihmon në prerjen dhe lyerjen e flokëve dhe madje bën make-up dhe zgjedh aksesorët për klientët e saj.. A do ta duan ata pamjen e tyre të re? Apo do të Anës… Lexo më shumë →

Formë

Në The Shape lojtari duhet të gjejë formën e duhur nga një përzgjedhje për të zgjidhur një ekuacion. Një ekuacion pa numra? po, këto enigma kanë të bëjnë me mbledhjen dhe zbritjen e formave. Ju duhet të mendoni shpejt se cila pjesë do të plotësonte formën e treguar. Dhe shpejt do të thotë shumë shpejt. Ju jeni të ulët në kohë dhe pasi të kuptoni… Lexo më shumë →

Prek dhe kap – Argëtim dimëror

Dimri po vjen! Bora e parë po bie dhe një ketër i vogël po përpiqet të sigurojë edhe disa acare për të kaluar muajt e ftohtë. Prek dhe kap – Winter Fun është një lojë Arcade ku ju duhet të tregoni kohën e mirë në vend të reagimeve. Me një trokitje të lehtë ose klikim të vetëm ju lëshoni lisin. Nëse koha juaj është… Lexo më shumë →

2020! Toka e dimrit

Ju nuk mund të ngopeni 2020! loja sfiduese e enigmave që çoi idenë themelore të Tetris në një dimension krejt të ri? Ka një lajm të mirë për ju! Këtu vjen 2020! Toka e dimrit! Ashtu si në paraardhësit popullor, ju duhet të plotësoni linjat horizontale ose vertikale me blloqe të dhëna për t'i zhdukur të gjitha ato blloqe. Kurdoherë që vendosni blloqe… Lexo më shumë →

Get Fit

Jeni i mbushur mirë dhe doni të humbni disa kile? Get Fit kthehet duke punuar dhe duke u bërë në formë në lojëra argëtuese dhe argëtuese mini. Në secilën nga lojërat mini ju shoqëroni një karakter në rrugën nga të qenit topolak në një tortë të vërtetë. Ju mund të provoni reagimin tuaj në sporte si kapërcimi i litarit, ngritjen dhe hulën e famshme… Lexo më shumë →

Xhind Dash

A po kërkoni një përvojë fantastike të thyerjes së tullave? Mos shiko më – Jinn Dash është loja më e mirë HTML5 në stilin Breakout. Rrëshqisni majtas ose djathtas për të kontrolluar tapetin tuaj magjik. Mbani topin të mos bjerë nga ekrani dhe përpiquni të godisni tullat. Ju keni për të thyer të gjitha blloqet për të vazhduar në nivelin e ardhshëm. Nga… Lexo më shumë →

Prekni dhe kapni duke qenë Santa

Santa po vjen në qytet në këtë lojë të shpejtë Arcade, ku ju duhet të tregoni një kohë të mirë në vend të reagimeve. Santa ka nevojë për disa topa të pemës së Krishtlindjes për të dekoruar sajën e tij. Me një trokitje ose klik të vetëm ju lëshoni topat e pemës së Krishtlindjes. Nëse koha juaj është e duhur, do të bjerë menjëherë në shportën e Santa. Nëse copëtoni… Lexo më shumë →

Formë

Në Shape lojtari duhet të gjejë formën e duhur nga një përzgjedhje për të zgjidhur një ekuacion. Një ekuacion pa numra? po, këto enigma kanë të bëjnë me mbledhjen dhe zbritjen e formave. Ju duhet të mendoni shpejt se cila pjesë do të plotësonte formën e treguar. Dhe shpejt do të thotë shumë shpejt. Ju jeni me pak kohë dhe pasi keni kuptuar zgjidhjen… Lexo më shumë →

Mania Mania

Mango Mania është një aventurë platformë që ka të bëjë me mbledhjen e frutave të shijshëm dhe zgjidhjen e enigmave. Ju kontrolloni një dreq që ka një oreks të pangopur për mangos. Në çdo nivel duhet të marrësh tre nga ato fruta dhe diamantin që hap portën në nivelin tjetër. Ju nuk mund ta kontrolloni drejtpërdrejt drejtimin e lëvizjes së imp.… Lexo më shumë →

Fundjava Botërore e Përzier

Fundjava Botërore e Përzier është pasardhësi shumë i pritur i Botës më të popullarizuar të Përzier që prezantoi një zhanër të ndërthurur midis platformës dhe lojërave me mister. Në çdo nivel ju duhet të hidhni monsters të kuqe nga platformat ndërsa sigurohuni që asnjë nga krijesat tuaja të lezetshme të mos bjerë. Të gjitha krijesat tuaja kanë aftësi të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimin tuaj.… Lexo më shumë →

Hexa Fever

Hexa Fever është një lojë e enigmës strategjike shumë problematike. Si në Tetris ose 2020 lojtari duhet të vendosë blloqe dhe të mbushë linja për t'i zhdukur këto blloqe dhe për të fituar pikë. Në Tetris, lojtari mund të formonte vetëm vija horizontale dhe 2020 shtoi linja vertikale në zhanër. Në Hexa Fever bordi është një hexagram. Kjo do të thotë që ju mundeni… Lexo më shumë →

Candy Rain 4

Candmbëlsira më e ëmbël Puzzle Loja Gjithmonë: Candy Rain 4. Gëzoni ndeshjen më të mirë të ëmbëlsirave dhe enigmën e shtypjes së karameleve! Përputhni tre ose më shumë ëmbëlsira për të pasur kombinime magjike dhe për të përparuar në qindra nivele! Bej kujdes, Nuk është aq e lehtë për tu përputhur,mblidhni dhe shtypni sheqerka ndërsa lëvizjet tuaja janë të kufizuara! Mos u shqeteso, aftësitë tuaja së bashku me të ëmbla… Lexo më shumë →

2020! Koha e pelte

2020! Jelly Time është edicioni i fundit i lojës së suksesshme të enigmave 2020. Në 60 nivele sfiduese dhe argëtuese, misioni juaj është të plotësoni linjat horizontale dhe vertikale me forma pelte për të pastruar vijën dhe për të arritur rezultatin tuaj të synuar. Jini të vetëdijshëm për të mos humbur nivelin duke mbaruar lëvizjet përpara se të arrini qëllimin. Kjo lojë… Lexo më shumë →

Skuadra Trime

Skuadra Brave është një lojë e pafundme shumë problematike në traditën e Cookie Clicker. Premisa e lojës është me të vërtetë e thjeshtë: Vetëm ose me partinë tuaj ju duhet të luftoni me monsters gjithnjë e më të forta. Ari që fitoni për vrasjen e monstrave tha se mund të investohen në azhurnimin e heronjve tuaj, zhbllokimin e anëtarëve të rinj të partisë ose në punësimin e punëtorëve që ju fitojnë… Lexo më shumë →

Aventurë Pika

A po kërkoni një lojë të bukur të vogël aventureske për ta kaluar me lehtësi? Point Adventure nuk është një lojë e tillë. Kjo lojë e pafund Arcade lëviz është me ritëm të shpejtë dhe të vështirë. Shume veshtire. Dhe të thotë. Ju kontrolloni një rreth me dy rruzulla në faqet e kundërta dhe duhet të lëvizni rrethin përmes pengesave. Ju jeni në gjendje të rrotullohen… Lexo më shumë →

Familja e çipave

Familja e lezetshme Chip është duke u bërë gati për dimrin në këtë lojë me enigma HTML5. Alvin, Jeanette dhe këmbyesve të tjerë kanë nevojë për ndihmën tuaj për të grumbulluar acorn para se të bëhet shumë ftohtë. Ju duhet të vendosni brejtësit e vegjël në mënyrë që ata të mund të heqin disa blloqe dhe të bëjnë që pjesa tjetër e blloqeve të bjerë në acar dhe guaskë… Lexo më shumë →

Lloj brejtësi Shko në shtëpi

Brejtësi i vogël që luan në aventurën fantastike HTML5 aventurë Hamster Go Home është arratisur nga dyqani i kafshëve shtëpiake dhe ka humbur. Tani ai ka nevojë për ndihmë, sepse ai dëshiron të gjejë një shtëpi të re shumë keq dhe nuk mund ta bëjë atë vetë. 60 nivelet e mbushura me argëtim ai ka për të zgjidhur enigma dhe për të bërë… Lexo më shumë →

Makeover dhomë

A keni ëndërruar ndonjëherë të mbajnë një shtëpi dhe duke e kthyer atë hap pas hapi në shtëpinë tuaj? Në Room Makeover kjo ëndërr u bë realitet. Ju bleu një shtëpi të vjetër dhe komod por ajo ka nevojë për disa rinovimin para se ajo është me të vërtetë vendi juaj. Pasi të pastrohen çdo dhomë dhe fikse stuff thyer ju do të habiteni se sa më mikpritës… Lexo më shumë →

Saga me flluskë

Bubble Shooter Saga është lojëra më e fundit dhe më e madhja e lojrave të famshme të tipit revole flluskë. Pasi të filloni ta luani, nuk do të ndaleni derisa të mbaroni të gjitha ato 75 nivelet. Qëllimi i lojës është të ndihmojë bukuroshet, pak pelushi duke mbledhur sende që ai dëshiron të ketë. Artikujt janë fshehur midis flluskave me ngjyra. Karakteristikat e secilit nivel… Lexo më shumë →

Fluturoni me Litar 2

Loja e shpejtë Arcade Fly With Rope është kthyer! Në fluturojnë me litar 2, ju përsëri përdorni një litar për të tundur çatitë e qyteteve më të ftohta. Kini kujdes që të mos vrisni djalin e varfër duke lëshuar litarin në moment të gabuar. Për më tepër, kini kujdes që litari të jetë elastik, kështu që do të zgjatet me kohën dhe lëvizjen.… Lexo më shumë →

Aventurë pyjore

Ndihmoni pelushi i bukur të ecë i sigurt nëpër pyll në Forest Adventure një nga lojërat më tërheqëse dhe interesante. Mbroni pelushi duke shmangur kafshët e tjera në pyll, thumba në tokë dhe duke u goditur nga porta rrotulluese. Përdorni arin që mblidhni në rrugën tuaj për të vazhduar lojën kur humbni ose për të blerë… Lexo më shumë →

Tetra

Tetra është versioni më i fundit dhe më i miri i lojës së famshme të enigmave Tetris. Në këtë lojë të ftohtë, duhet të mbushni linjat horizontale me blloqe që bien nga maja e ekranit. Pasi të mbushet një vijë horizontale, blloqet do të hiqen dhe ju fitoni pikë për këtë linjë. Në mënyrë që të merrni rezultate më të larta, ndryshojnë drejtimin… Lexo më shumë →

Slacking Kuzhina

Ndihmoni Sarah të arrijë ëndrrën e saj për t'u bërë një kuzhiniere në një nga lojërat më të mahnitshme të gatimit, Slacking Kuzhina. Në këtë lojë zbavitëse, ju keni për të përfunduar të gjitha e saj 7 mini-detyra vetëm në 3 minuta pa u kapur nga shefi juaj i tmerrshëm. Mini-detyrat përfshijnë: dekorimi i tortës, duke ushqyer një mace, duke bërë një sanduiç dhe gjithashtu duke bërë petulla. Kur '!' shfaqet,… Lexo më shumë →